logo

Welcome to Wellspring

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Working Hours
Monday - Friday 09:00AM - 17:00PM
Saturday - Sunday CLOSED
From Our Gallery
Góra

Białko- na masę czy na redukcję?

CZY MOŻNA JEDNOZNACZNIE SKLASYFIKOWAĆ BIAŁKO JAKO SUPLEMENT NA MASĘ LUB REDUKCJĘ?
…nie do końca. Odżywki białkowej nie należy pojmować tylko jako suplement. Białko znajdujące się w odżywce białkowej, podobnie jak to zawarte w produktach mięsnych, jajach, serach, czy rybach, jest tylko jednym z trzech głównych składników pokarmowych obok węglowodanów czy tłuszczu. Każdy z tych składników jest nam potrzebny zarówno w budowaniu masy mięśniowej jak i redukcji masy ciała- różna jest tylko ich ILOŚĆ.

JAK KORZYSTAĆ Z ODŻYWKI BIAŁKOWEJ?
Ilość, czas i pora stosowania odżywki białkowej zależy od indywidualnego zapotrzebowania i rozłożenia makroskładników. Można ją stosować zarówno na śniadanie, obiad i kolację pod warunkiem, że nie dostarczamy w tym samym czasie wystarczającej ilości białka z innych źródeł. Nie ma wcale konieczności jej stosowania w żadnych z tych okresów- jest to dodatek, który może ułatwić i urozmaicić monotonną dietę. Równie dobrze, będąc na masie lub redukcji, można nie korzystać z odżywki białkowej wcale, jeśli jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią podaż białka z innych źródeł.

PODSUMOWUJĄC
Pytania o odżywkę białkową padają niezwykle często, dlatego chciałabym tym postem wyjaśnić, że odżywka białkowa to coś, co może (ale nie musi) być stosowane w diecie. Odżywka białkowa jest odpowiednia zarówno w okresie masy jak i redukcji, zmienne są jedynie jej ilości w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć.

 

Przydatny tekst? Podziel się z innymi!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Magdalena Hajkiewicz

Dietetyk i trener personalny. Na co dzień zajmuje się układaniem planów żywieniowych, pracą w cateringu dietetycznym, pisaniem artykułów o tematyce żywienia i aktywności fizycznej oraz równaniem z ziemią popularnych mitów żywieniowych.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz