logo

Welcome to Wellspring

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Working Hours
Monday - Friday 09:00AM - 17:00PM
Saturday - Sunday CLOSED
From Our Gallery
Góra

Catering dietetyczny – jaki wybrać?

Catering dietetyczny to zdecydowanie nowa i bardzo wygodna forma dbania o zdrową dietę. Zamówienie cateringu dietetycznego gwarantuje, że codziennie rano na przed naszymi drzwiami pojawi się torba zawierająca świeże i smaczne posiłki o wyliczonej kaloryczności i określonej liczbie makroskładników. Czy łatwo jest wybrać odpowiedni catering? Na co zwracać uwagę? Czy istnieje dobra porównywarka cateringów w Polsce? Na te pytania staram się odpowiedzieć w poniższym tekście.

catering dietetycznyCATERING DIETETYCZNY W POLSCE
Catering dietetyczny możemy już zamówić w ponad 300 różnych miastach w całej Polsce. Są to nie tylko duże miasta takie, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Łódź, ale również mniejsze jak choćby Wejherowo, Żywiec czy też Gliwice. Firmy cateringowe w Polsce oferują ponad 3000 różnych ofert dostosowanych do wybranej przez nas kaloryczności, składu diety lub ilości posiłków. W ofercie większości dostawców cateringów znajdziemy diety specjalnego przeznaczenia takie, jak diety bezglutenowe, bezlaktozowe, wegańskie, wegetariańskie, paleo, DASH (dieta śródziemnomorska), dla diabetyków oraz wiele innych.

Przed wyborem cateringu powinniśmy również zastanowić się jaki jest nasz cel. W zależności od tego czy chcemy schudnąć, przybrać na masie czy też po prostu przestać żywić się na mieście, musimy wybrać odpowiednią kaloryczność diety, która przybliży nas do osiągnięcia celu (o obliczaniu zapotrzebowania kalorycznego pisałam tutaj). Z pomocą w doborze odpowiedniej kaloryczności możemy oczywiście zwrócić się również do dietetyka lub osoby, która jest specjalistą do spraw odżywiania.

CZY CATERING DIETETYCZNY JEST DROGI?
catering dietetyczny Ceny cateringów w Polsce są bardzo zróżnicowane i zależą od kaloryczności, skomplikowania jadłospisów oraz indywidualnych potrzeb. Najkorzystniejszymi cenami charakteryzują się diety standard dostępne w najpopularniejszych opcjach kalorycznych: 1500, 1800, 2000 lub 2500 kcal. Nieco droższe będą diety specjalnego przeznaczenia np. diety wegetariańskie lub wegańskie, a najdrożej zapłacimy za opcję indywidualnie dopasowaną dla naszych potrzeb i upodobań kulinarnych. W zależności od miasta, rodzaju diety i okresu współpracy z firmą cateringową za jeden dzień diety pudełkowej zapłacimy od 35 do 80 złotych. Czy catering dietetyczny to duży wydatek? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sam biorąc pod uwagę swoje możliwości finansowe. Jeśli jednak jedzenie na mieście zdarza się nam szczególnie często, pracujemy po kilkanaście godzin dziennie, nie mamy czasu zadbać o dobrą jakość swoich posiłków lub mamy bardzo ograniczony czas na przygotowanie potraw,- myślę, że warto rozważyć opcję zamówienia cateringu, który będzie w tych przypadkach zdecydowanie lepszym i zdrowszym wyborem, niż dania do mikrofalówki lub szybki posiłek na mieście.

JAKI CATERING DIETETYCZNY WYBRAĆ?
Oprócz właściwości zdrowotnych i kaloryczności, dieta to przede wszystkim uczta dla podniebienia, dlatego w następnym kroku powinniśmy poznać opinie innych osób na temat smaku, świeżości produktów oraz sposobu podania posiłków. W dobie internetu jest to o tyle proste, że konsumenci chętnie dzielą się swoimi opiniami na portalach społecznościowych, blogach oraz forach internetowych.  Przed dokonaniem wyboru warto również sprawdzić, czy dana firma oferuje nam możliwość zamówienia dnia testowego. Przeglądając stronę internetową dostawcy cateringu zwróćmy uwagę kto czuwa nad doborem składników, rozliczeniem jadłospisów oraz kto jest dostawcą produktów. Ważnym aspektem jest również godzina dostaw posiłków- zbyt wczesne dostawy mogą grozić zepsuciem się posiłków przed drzwiami, a zbyt późne grozi opóźnieniem naszego wyjścia z domu. Dużym plusem jest również możliwość czatu online, dzięki któremu będziemy mogli zapytać firmę o wszystkie nurtujące nas kwestie.

PORÓWNYWARKA CATERINGÓW
Ciekawym narzędziem, na które natrafiłam podczas tworzenia tego tekstu, jest bardzo rozbudowana porównywarka cateringów cateromarket. Strona internetowa www.cateromarket.pl oferuje nam możliwość skorzystania z bardzo rozbudowanych narzędzi do wyszukiwania ofert odpowiednich dla naszych oczekiwań. Wyszukiwarka obejmuje ponad 300 miast w całej Polsce i pozwala na przefiltrowanie ofert pod względem kaloryczności, specjalnych potrzeb żywieniowych, szczególnych właściwości zdrowotnych, a także długości okresu, którym chcemy otrzymywać dietę pudełkową. Zdecydowaną zaletą tego portalu jest to, że mamy dostęp do niezależnych opinii klientów korzystających z diet, które stają się jednym z najważniejszych kryteriów wyboru firmy cateringowej. Korzystając z portalu cateromarket mamy również dostęp do promocji niedostępnych przy zamówieniu bezpośrednio ze strony firmy. Przyznam, że sama korzystałam już z tej porównywarki, kiedy będąc w podróży potrzebowałam diety pudełkowej tylko na jeden dzień. Myślę, że jest to z jedno z fajniejszych narzędzi tego typu, które pozwoli na rozeznanie się w przeróżnych ofertach i wybranie tej najkorzystniejszej.

POSUMOWUJĄC
Catering dietetyczny to zupełnie nowa forma żywienia, która pozwala zadbać o jakość swojej diety bez konieczności gotowania we własnym domu. Aby catering dietetyczny spełniał nasze oczekiwania, musimy starannie przygotować się do jego wyboru i sprawdzić wiele różnych ofert. W wyborze najlepszego cateringu pomogą nam oferty znajdujące się na stronach firm, opinie wystawione przez innych klientów na portalach społecznościowych lub forach, a także specjalne porównywarki cateringów, jak np. cateromarket.pl

Magdalena Hajkiewicz

Dietetyk i trener personalny. Na co dzień zajmuje się układaniem planów żywieniowych, pracą w cateringu dietetycznym oraz równaniem z ziemią popularnych mitów żywieniowych.

Komentarze:

  • dieta-na-zamowienie
    29 listopada 2016 at 13:01

    Fajny pomysł jest z porównywaniem cateringów!

  • Krzysiek
    20 stycznia 2017 at 17:54

    Jak wybrać? Postawić na jakość! Moja narzeczona też ględziła coś o różnych „modnych” firmach, ale ja wybrałem taką, która przygotowuje dla mnie wyjątkowe dania z dobrych rzeczy! Odkąd jem catering od dietykiety czuję się lepiej i to wynika z JAKOŚCI, a nie że ktoś gdzieś coś napisał. Każda firma ma dzień testowy i warto zamówić, a nie czytać co firmy marketingowe piszą po forach…

Zostaw Komentarz