logo

Welcome to Wellspring

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Working Hours
Monday - Friday 09:00AM - 17:00PM
Saturday - Sunday CLOSED
From Our Gallery
Góra

Ćwiczenia rozciągające na nogi (1)

Witajcie kochani,
Waszych py20150325_190940tań o ćwiczenia rozciągające nie było końca. Okoliczności sprawiły, że dopiero teraz udało mi się porządnie sfotografować i opisać dla Was ćwiczenia. Mimo wszystko mam nadzieję, że skorzystacie z moich propozycji 🙂 Przy okazji miałam okazję przetestować swój nowy nabytek- sportowe, elastyczne legginsy firmy Galaxy Active Wear.

Mamy dwa rodzaje rozciągania: statyczne i dynamiczne. Dziś przygotowałam dla Was trening rozciągania statycznego, który jest idealną częścią potreningowej regeneracji. O rozciąganiu dynamicznym jeszcze na pewno na tej stronie usłyszycie 🙂 Nie są to wszystkie ćwiczenia rozciągające, dlatego podzielę je na dwa lub trzy posty, żeby nie zanudzić Was monotonią! Pamiętajcie, że stretching jest koniecznością, jeśli chcemy prawidłowo regenerować mięśnie po treningu. Podaję, więc kilka przykładowych ćwiczeń wraz z opisem 🙂
1.  Wykrok do przodu
20150325_185833
Noga z przodu ugięta pod kątem 90 stopni, noga z tyłu jak najbardziej prosta, plecy wyprostowane, tułów lekko pochylony do przodu. Staramy się biodra skierować jak najbardziej do ziemi. Pozycję trzymamy CONAJMNIEJ przez 30 s na jedną i 30 s na drugą nogę.
UWAGA! TYCZY SIĘ KAŻDEGO ĆWICZENIA
Pozycję trzymamy CONAJMNIEJ przez 30 s na jedną i 30 s na drugą nogę.  Nie wykonujemy ruchu tzw. pulsowania. Pozycję możemy pogłębiać tylko raz, po upływie 30 s i koniecznie na wydechu! 

2. Skłon do wyprostowanej nogi
20150325_190130

Z poprzedniej pozycji przechodzimy do prostej nogi z przodu. Ważne jest to, aby stopy ułożone były równolegle, a nogi proste w kolanach. W miarę możliwości schodzimy jak najniżej tułowiem i staramy się kierować brzuch do uda (a nie głowę do kolana!). Uwierzcie mi, że wtedy solidnie poczujecie nogi 🙂

3. Uniesienie nogi do góry
20150325_190147

To ćwiczenie można wykonywać również z pomocą drugiej osoby, która pomoże nam unieść nogę do góry wystarczająco wysoko. Można również skorzystać z podpórki pod ręce w postaci drążka, krzesła, czy dużego pudełka 🙂 Ważne, aby pamiętać o prostych nogach i prostych plecach.

4. Skłon do prostej nogi w rozkroku

2

 

Przechodzimy do siadu w rozkroku. Znacie standardowe szkolne ćwiczenie: lewa, środek, prawa wyprost? 🙂 Tym razem wykonamy to ćwiczenie na siedząco. Najpierw tułów kierujemy do nóg bokiem (klatką piersiową „ciągniemy” do sufitu), a przeciwną ręką staramy się chwytać palców u stóp.  Następnie wykonujemy to samo ćwiczenie kierując się przodem do nogi. Po raz kolejny pamiętamy o zasadzie, aby kierować biodra do ud, a nie głowę do kolana. Wykonujemy ćwiczenie na dwie nogi oraz do środka, starając się wyciągnąć jak najbardziej w przód.
20150325_190532

5. Przyciąganie stóp do ciała w siadzie.
20150325_190551

W tym ćwiczeniu stopy przyciągamy jak najbardziej do siebie, prostujemy plecy i staramy się jak najbardziej skierować kolana do ziemi. Jeśli czujemy się pewnie w tej pozycji, możemy poprosić drugą osobę o dociśnięcie nam kolan do ziemi. Zdjęcie0894

(tak, tak to ja :P- wersja hardcore, nie próbujcie tego w domu 😀 )

6. Rozciąganie pośladków tzw. krzesełko
3

I na koniec moje ulubione ćwiczenie na pośladki. Zakładamy jedną nogę (na wysokości kostki) na drugą nogę powyżej kolana i staramy się usiąść jak na krześle. Ważne jest aby pupę kierować jak najbardziej do tyłu, a tułów do przodu, aby zachować balans.  Bardzo ważne jest, aby kolano nie wychodziło poza linię palców.

Pierwsza część ćwiczeń rozciągających za nami. Na kolejną część czekajcie już po świętach Wielkiej Nocy 🙂 Dodam tylko, że legginsy które służyły mi podczas treningu możecie zamówić na stronie GALAXY ACTIVE WEAR!
20150325_191955
Miłego dnia! 🙂

Przydatny tekst? Podziel się z innymi!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Magdalena Hajkiewicz

Dietetyk i trener personalny. Na co dzień zajmuje się układaniem planów żywieniowych, pracą w cateringu dietetycznym, pisaniem artykułów o tematyce żywienia i aktywności fizycznej oraz równaniem z ziemią popularnych mitów żywieniowych.

Komentarze:

Zostaw Komentarz