logo

Welcome to Wellspring

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Working Hours
Monday - Friday 09:00AM - 17:00PM
Saturday - Sunday CLOSED
From Our Gallery
Góra

Test butów biegowych Nike Air Zoom Vomero 10

 

Od ponad miesiąca miałam okazję zapoznać się biegowo z nowym modelem Nike Air Zoom Vomero 10. Chciałabym się z Wami podzielić swoją opinią, a być może również zdecydujecie się na tą propozycję od firmy Nike 🙂

Dla kogo?
Nike Vomero 10 jest butem charakteryzującym się bardzo dużą amortyzacją, jak na but treningowy przystało. Model szczególnie dopasowuje się do potrzeb początkujących biegaczy, którzy nie do końca opanowali technikę biegu. Ich podeszwa jest wyprofilowana w taki sposób, aby wymuszać prawidłowe przetoczenie stopy, co może uchronić nas nawet od poważnych kontuzji układu ruchu. Nike Air Zoom Vomero 10 dedykowany jest osobom o stopie neutralnej jak i supinującej.

Moje pierwsze wrażenie
Przy wyborze nowych butów biegowych niestety nie szczędziłam pracowników sklepbiegacza.pl i chciałam przymierzyć jak najwięcej modeli, które w jakimś stopniu odpowiadały moim preferencjom. Każdy, kto miał do czynienia z profesjonalnym doborem obuwia wie, że każda firma oraz każdy model to zupełnie inna konstrukcja, inna technologia, inne ułożenie stopy, a przecież mogłoby się zdawać, że to tylko zwykłe buty. Nike Vomero 10 zrobiły na mnie dobre wrażenie już podczas przymiarki najlepiej dopasowując się do profilu mojej stopy i zapewniając przyjemne uczucie miękkości. Miałam pewne obawy, czy równie dobrze sprawdzą się w terenie, ale dziś wiem że były to obawy zupełnie niepotrzebne 🙂

Wygoda, sprężystość i dobra wentylacja
To główne trzy określenia, jakie kojarzą mi się z tym modelem. But wyposażony jest w poduszkę powietrzną Nike Air Zoom w pięcie i przedniej części buta. Dzięki tej technologii mamy do czynienia z dynamiczną pracą buta, pomimo jego większej wagi i dość dużej amortyzacji. Za amortyzację w Nike Air Zoom Vomero 10 odpowiada pianka Lunarlon, która jest twardsza w tylnej części stopy i bardzo miękka z przodu, co sprzyja płynnym przejściom. Zdecydowanie na plus pracuje tu także cholewka, która zapewnia odpowiednią wentylację podczas treningu, co dla mnie jest jednym z najważniejszych aspektów buta, ponieważ nie lubię uczucia ciepła w stopach. Na uwagę zasługuje także podwójna sieć Flywire, która idealanie dopasowuje but do stopy (zdjęcie poniżej).
Nike Air Zoom Vomero

 

W tym modelu podoba mi się również to, że cholewka nie jest zbyt wąska i nie powoduje otarć podczas dłuższego wysiłku. Również nosek buta jest dobrze wyprofilowany i nie uciska żadnej ze stron stopy. Środek buta wyścielony jest bardzo przyjemnym, miękkim materiałem, który fajnie pochłania wilgoć.

BUT NA KAŻDĄ OKAZJĘ
W tym modelu wybiegałam już sporo kilometrów po chodniku, po plaży, po polnych ścieżkach i jestem bardzo zadowolona z ich sprawowania. Jedynym ich mankamentem jaki zaobserwowałam jest uczucie gorąca na samym środku stopy podczas dłuższego biegu, ale nie jestem pewna czy nie jest to też po części nieodpowiednich skarpetek. Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z wyboru Nike Air Zoom Vomero 10 i z pewnością mogę polecić je wszystkim, którzy chcą mieć w swoim wyposażeniu wygodny but treningowy na każdą okazję 🙂
Nike Air Zoom Vomero

Więcej na temat butów biegowych oraz modelu Nike Air Zoom Vomero 10 na stronie sklepu biegacza 🙂

Przydatny tekst? Podziel się z innymi!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Magdalena Hajkiewicz

Dietetyk i trener personalny. Na co dzień zajmuje się układaniem planów żywieniowych, pracą w cateringu dietetycznym, pisaniem artykułów o tematyce żywienia i aktywności fizycznej oraz równaniem z ziemią popularnych mitów żywieniowych.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz