Magdalena Hajkiewicz
14 maja 2020

#28 Podcast: O psychologii odchudzania

W dzisiejszym odcinku podcastu przyjrzymy się trochę psychologii odchudzania i różnicom pomiędzy osobami, które wypracowują długoterminowe i tymi, które nie potrafią wprowadzać zmian na stałe. Jeśli masz poczucie, że wszystkie dotychczasowe sposoby odchudzania już zawiodły i nie wiesz czy jest dla Ciebie jakakolwiek nadzieja – ten podcast pokaże Ci zupełnie inne spojrzenie na tą sprawę, do której być może nie miałaś jeszcze okazji dotrzeć. W podcaście mówię m.in. o tym:

- jak budować swoje poczucie sprawczości i stawiać realistyczne cele,
- czym jest wewnętrzny i zewnętrzny styl kontroli oraz który bardziej sprzyja odchudzaniu,
- dlatego warto być elastycznym,
- dlaczego kompulsywne objadanie się występuje wtedy, kiedy jesteśmy „daleko od siebie”,
- jak zbudować w sobie zdrowy egoizm (i dlaczego to jest takie ważne),
- dlaczego nie warto wstydzić się siebie i swoich słabości,

Listen to "#28 O psychologi odchudzania" on Spreaker.

Miłego słuchania!

Zapisz się na listę oczekujących na szkolenie online „Psychodietetyka w praktyce”: http://dietetycznekursy.pl/psychodietetyka/ (zapis nie jest równoznaczny z koniecznością zakupu)

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat racjonalnego podejścia do diety?
Dołącz do mojej grupy na facebooku
Autorka: Magdalena Hajkiewicz

Magdalena Hajkiewicz - psychodietetyk, dietetyk i szkoleniowiec. Od sześciu lat rozwija własnego bloga, na którym szerzy wiedzę z zakresu racjonalnego podejścia do odżywiania. Pomaga w stałej zmianie nawyków oraz podejmowaniu świadomych wyborów żywieniowych.

KOMENTARZE

  1. Super content. Podoba mi się rozwałkowanie na czynniki pierwsze mentala, ale i odniesienie do wielu płaszczyzn. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki i pozdrawiam! 🙂

  2. Świetny odcinek! Co chwile zatrzymywałam i zapisywałam sobie cytaty, bo były w punkt! Poza tym Twój sposób mówienia sprawia, że ma się uczucie rozmawiania z koleżanką, a nie wysłuchiwania jakiegoś patetycznie i powoli mówiącego naukowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

magnifiercross