Zdrowe odżywianie nie zawsze było moją mocną stroną…

Przez 18 pierwszych lat mojego życia praktycznie nie jadłam warzyw, a moją ulubioną przekąską były kruche ciasteczka maślane oblane mleczną czekoladą i ptasie mleczko. Naprawdę. Pomimo, że żywieniowo nie był to najszczęśliwszy okres mojego życia, gdyby nie te kilka nadprogramowych kilogramów – prawdopodobnie nigdy nie zainteresowałabym się zmianą stylu życia.

Dziś jest inaczej.

Wszystkie wydarzenia, które nastąpiły potem pozwalają mi dziś powiedzieć „Cześć! Nazywam się Magda Hajkiewicz i jestem dietetykiem, psychodietetykiem i aktualną studentką psychologii.”

Pomagam kobietom i mężczyznom w zmianie nawyków żywieniowych, odzyskaniu radości z jedzenia, i naprawieniu swoich relacji z jedzeniem, co w efekcie pozwala im wypracować wymarzone i zdrowe ciało. Nie chodzę na skróty. Nie interesują mnie szybkie i restrykcyjne diety, które przynoszą efekty tylko do pierwszego kryzysu. Interesuje mnie to, aby dobierać takie rozwiązania, które tym kryzysom zapobiegają i pozwalają cieszyć się wymarzoną sylwetką na lata (a nie na lato).

Nie układam diet. Zmieniam styl życia.

Swoją pracę mierzę przede wszystkim w ilości zmienionych nawyków, które niosą za sobą efekt uboczny w postaci szczupłej i zdrowej sylwetki (w tej kolejności – nigdy na odwrót). Uważam, że na rynku jest zbyt dużo diet, a zbyt mało wiedzy na temat racjonalnego odżywiania, a przecież jedząc normalnie też można osiągać świetne efekty. Kluczem do sukcesu jest to, aby skupić się na dopasowaniu żywienia do swoich potrzeb i możliwości i nie wtłaczać się na siłę w ograniczające i niezrozumiałe zasady szablonowych diet odchudzających.

Napędza mnie pasja…

Mój blog to efekt 5 lat prób i błędów, wzlotów i upadków oraz chęci stworzenia miejsca, które będzie źródłem wiedzy i inspiracji dla osób chcących dokonać stałych zmian w swoim życiu. Pokaże Ci, jak spokojnym i konsekwentnym podejściem można osiągać cele, które do tej pory były poza Twoim zasięgiem.

…i misja.

Moją misją jest przekazywanie konkretnej wiedzy, dzięki której rozwiążesz swoje problemy związane z żywieniem. Wierzę, że początek każdej zmiany dzieje się w głowie, dlatego warto pielęgnować myśli, które jej sprzyjają. Uważam, że bycie zdrowym nie oznacza bycie perfekcyjnym. W końcu popełnianie błędów to najlepsza okazja, aby zdobyć nowe umiejętności, wyciągnąć wnioski i wdrożyć je w życie.

FITNESS MOTYWATORY 2018

W 2018 roku, dzięki głosom Internautów, otrzymałam nagrodę najbardziej motywującego dietetyka w plebiscycie Fitness Motywatory. Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem a jednocześnie wyrazem odpowiedzialności, jaki spoczywa na mnie i publikowanych przeze mnie treściach na tym blogu.

Moja droga do Fitness Motywatorów zaczęła się jednak dużo wcześniej przed powstaniem bloga. Za jej początek uznałabym rok 2012, kiedy jako trochę „pulchniejsza” nastolatka zaczęłam czuć potrzebę zmiany swojego wyglądu. Gdybym wrzuciła tu więcej zdjęć z tego okresu, zmiany jakie moglibyście na nich zobaczyć to: zgrabniejsza sylwetka, mniej tkanki tłuszczowej, mniej cellulitu, więcej mięśni, bardziej zadbane włosy i z pewnością -korzystniejsza kreacja. 

Jednak na zdjęciach nie da się uchwycić tych najważniejszych zmian, które wpłynęły na to jak wygląda moje życie. Warto pamiętać, że każde działanie którego dokonujemy zaczyna się od myśli, aby to zrobić. Za pomocą myśli możemy interpretować, oceniać, stwierdzać, że coś jest za trudne, za łatwe, niemożliwe, niewłaściwe, głupie, mądre, niesamowite, nierealne, niestosowne, samolubne.

Możemy tak siedzieć i myśleć. Problem w tym, że jedyną zmianą jaką dzięki temu uzyskamy będzie zmiana naszego subiektywnego obrazu świata w naszej głowie. Myślę, że momentem przełomowym w moim życiu była chwila, kiedy uświadomiłam sobie, że przecież to JA mam wpływ na myśli, które są MOJE.

Przez te 6 lat uświadomiłam sobie, że to ode mnie zależy czy brak konsekwencji w diecie nazwę „porażką”, która stawia mnie w pozycji przegranej czy „doświadczeniem”, z którego mogę wyciągnąć wnioski. To ode mnie zależy czy cel, który sobie stawiam będzie „trudny”, co zachęci mnie do szukania wymówek czy „ambitny”, dzięki czemu skupię się na znalezieniu rozwiązań.

I to właśnie tym tokiem myślenia dzielę się tu z Wami, bo wiem że dzięki temu możecie nie popełniać tych samych błędów, które zostały już raz popełnione przeze mnie. Z całego serca Wam dziękuję, że moje podejście do dietetyki uznaliście za najbardziej motywujące w Polsce. Ta nagroda jest dla mnie znakiem, że to co robię ma dobry kierunek. Będę zatem robić to dalej!

DIETETYCZNE KURSY

Kiedy kończyłam studia z dietetyki miałam poczucie, że sporo wiem w teorii, natomiast bardzo mało w praktyce. Na uczelni mnóstwo czasu poświęcaliśmy na naukę tworzenia idealnie zbilansowanych jadłospisów, które ciężko byłoby wdrożyć w codziennym życiu. Brakowało mi zajęć, które pomogłyby mi nawiązać ciepłą relację z pacjentem, zrozumieć jego problemy oraz dopasować rozwiązania do jego możliwości.

Wtedy postanowiłam, że w przyszłości stworzę takie szkolenia, na które sama chciałabym pójść będąc na studiach. Które nauczyłyby mnie jak przeprowadzić pacjenta przez proces zmiany nawyków żywieniowych i dopasować optymalną strategię dla jego potrzeb i zasobów. Słowa dotrzymałam, a owocem tego pomysłu są Dietetyczne Kursy – szkolenia pełne praktyki, którą możesz wdrożyć w życie.

Kliknij i sprawdź, jakie kursy prowadzimy w Twojej okolicy!

Wejdź na dietetyczne kursy

MÓJ WYSTĘP W 7 METRÓW POD ZIEMIĄ

MOJE ARTYKUŁY UKAZAŁY SIĘ W:

Women's health
Kif
Shape
kif

Nie trać czasu błędy, których nie musisz popełniać!

Pobierz darmowy e-book, dowiedz się jak wyeliminować najczęstsze błędy w odchudzaniu i uzyskać trwały efekt.

Chcę darmowego e-booka!