fbpx
Tylko raz w roku! Pakiet 10 webinarów za 99 zł zamiast 500 zł >Sprawdź!<
Magdalena Hajkiewicz - Wiem Co Jem Logo
Magdalena Hajkiewicz
22 czerwca 2016

Jak spalić tłuszcz z brzucha?

Jak spalić tłuszcz z brzucha? To pytanie często zadają sobie osoby, na które nie działają setki brzuszków, skłonów, skosów i szóstek. Brzuch niby pracuje, ale efektów w lustrze brak...
Niestety, antidotum na uciążliwe fałdki na brzuchu nie będą popularne ćwiczenia na brzuch, ani mordercze zestawy treningowe. Co zatem zrobić? Dowiesz się z artykułu! 

jak spalić tłuszcz z brzucha

JAK SPALIĆ TŁUSZCZ Z BRZUCHA?

Należy wyjaśnić fakt, że nie da się pozbyć tkanki tłuszczowej tylko z jednej partii ciała. Spalanie tłuszczu znajdującego się pod skórą wymaga wytworzenia przez nas ujemnego bilansu kalorycznego, co powoduje równomierny ubytek tkanki tłuszczowej z całego ciała. Niestety to, że z jednych partii centymetry będą uciekać szybciej niż z innych jest uwarunkowane genetycznie i nie mamy wyjścia - musimy uzbroić się w cierpliwość i nauczyć się z tym żyć 🙂

ebook błędy w odchudzaniu

 

ĆWICZENIA NA MIĘŚNIE BRZUCHA

Typowe ćwiczenia na brzuch będą poprawiać siłę mięśni brzucha, jednak nie wpłyną na poprawę wyglądu naszej sylwetki, jeśli będą znajdować się pod warstwą tkanki tłuszczowej. W pozbyciu się tkanki tłuszczowej szczególnie korzystne będą TRENINGI INTERWAŁOWE.
 
Posiadanie mocnych i zarysowanych mięśni brzucha nie jest wcale zależne od liczby wykonanych brzuszków. Wgłębiając się w różnorodne ćwiczenia na poszczególne partie ciała zapominamy, że nasze ciało pracuje jako jeden organizm i podczas poprawnie wykonywanych ćwiczeń na nogi lub na barki będziemy angażować również brzuch (który jest podstawą stabilizacji sylwetki). Więcej na ten temat: Czy można być fit bez kraty na brzuchu?
 

DIETA, KTÓRA POMOŻE SPALIĆ TŁUSZCZ Z BRZUCHA

Bardzo istotnym czynnikiem w pracy nad wymarzonym wyglądem brzucha jest dieta. Nie bez powodu mówi się, że 70% to dieta, a 30% ćwiczenia. Na temat diety pisałam więcej w jednym z poprzednich artykułów. Bardzo zachęcam do tego, abyście traktowali dietę i trening jako nieodłączne elementy dobrej formy i świetnego samopoczucia. Po więcej szczegółów na temat DIETY, odsyłam do moich poprzednich tekstów.

 

jak spalić tłuszcz z brzucha

JAK SPALIĆ TŁUSZCZ Z BRZUCHA? PODSUMOWANIE

Najlepszym treningiem na pozbycie się tkanki tłuszczowej brzucha będzie trening interwałowy, a nie wykonywanie morderczej liczby powtórzeń brzuszków lub innych ćwiczeń dedykowanych tylko i wyłącznie mięśniom brzucha. Holistyczne podejście do treningu i diety da najlepsze rezultaty. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zaplanowaniu procesu zmiany, to polecam Ci mój Workbook! To 28-dniowy program, który pomaga zbudować nowe, zdrowsze nawyki. Stworzyłam go specjalnie dla osób, które:
  • mają dosyć nieskutecznych diet
  • chcą zbudować nowe nawyki i wypracować wymarzoną sylwetkę
  • pragną odchudzać się w zgodzie ze sobą
  • chcą poprawić swoją relację z jedzeniem

Źródła

1. Vispute SS1, Smith JD, LeCheminant JD, Hurley KS. The effect of abdominal exercise on abdominal fat. J Strength Cond Res. 2011 Sep;25(9):2559-64

Inne wpisy z tej kategorii:

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat racjonalnego podejścia do diety?
Dołącz do mojej grupy na facebooku
Autorka: Magdalena Hajkiewicz

Magdalena Hajkiewicz - psycholożka, psychodietetyczka, dietetyczka, wykładowczyni akademicka, blogerka i podcasterka. Od dziewięciu lat rozwija własnego bloga, na którym szerzy wiedzę z zakresu racjonalnego podejścia do odżywiania. Pomaga w stałej zmianie nawyków oraz podejmowaniu świadomych wyborów żywieniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie na blogu

Magdalena Hajkiewicz wiem co jem

Poznajmy się!

Nazywam się Magda Hajkiewicz-Mielniczuk. Jestem wykładowczynią akademicką, dietetyczką, psychodietetyczką i przyszłą psycholożką zdrowia.
Zawodowo zajmuję się naprawianiem zepsutych relacji z jedzeniem. Pomagam wychodzić z błędnego koła odchudzania, uczę jak budować trwałe nawyki żywieniowe i promuję zdrowie psychiczne.
magnifiercross