Czy znajdzie się ktoś, kto w dzieciństwie nie zajadał się pysznymi, słodkimi szyszkami? Czas najwyższy, aby przywołać te przemiłe wspomnienia z dzieciństwa, oczywiście w wersji bardziej fit. Poniżej przedstawiam przepis na słodziutkie i chrupiące fit szyszki z orkiszu ekspandowanego przygotowane przeze mnie specjalnie dla fitlovebox.

 

fit szyszkiSkładniki (na 4 szyszki):
– 40 g orkiszu ekspandowanego,
– 4 łyżki oleju kokosowego,
– 1 łyżka ksylitolu,
– 1 łyżka kakao,

Przygotowanie:
Na małą patelnię wlewamy 4 łyżki oleju kokosowego oraz łyżkę ksylitolu i taką samą ilość prawdziwego kakao. Przygotowujemy drewnianą łyżkę, którą będziemy mieszać wszystkie składniki i zaczynamy rozgrzewać patelnię. Następnie utrzymujemy patelnię na małym palniku i cały czas energicznie mieszamy aż do całkowitego połączenia oleju kokosowego z ksylitolem i kakao. Do gotowego oleju wsypujemy orkisz ekspandowany i dokładnie \mieszamy, aby całkowicie pokryć ziarna. Gotowy orkisz przekładamy do małych foremek i chłodzimy w lodówce przez całą noc. Po schłodzeniu nasze szyszki są gotowe!

Na koniec jeszcze kilka słów o orkiszu ekspandowanym 🙂 Orkisz ekspandowany to ziarna orkiszu poddane w specjalnych warunkach działaniu wysokiej temperatury, dzięki której zwiększają swoją objętość. Orkisz to bardzo wartościowa odmiana pszenicy, o wielokierunkowym wpływie na nasze zdrowie. Przede wszystkim ma właściwości ogrzewające i wzmacniające nasz układ pokarmowy. Orkisz wpływa także korzystnie na skórę, paznokcie i włosy, poprawia koncentrację i aktywność mózgu. W porównaniu do innych zbóż, ziarna orkiszu charakteryzują się wyższą zawartością białka, witamin i substancji mineralnych, dzięki czemu mogą niezwykle wzbogacić nasz codzienny jadłospis. Zdecydowanie warto włączyć orkisz do swojego jadłospisu 🙂

Spodobał Ci się przepis? Sprawdź też inne przepisy z działu fit deser