fbpx
Magdalena Hajkiewicz - Wiem Co Jem Logo
Magdalena Hajkiewicz
14 lipca 2016

Recenzja programu kcalmar.PRO

Kcalmar.pro to program, który ułatwi codzienną pracę każdego dietetyka. Nic tak nie wspiera sprawnego układania dopasowanych jadłospisów, jak dobra aplikacja, do której mamy dostęp na laptopie i telefonie. Na studiach dietetycznych bardzo dziwiło mnie, że mamy tak mało okazji do pracy z profesjonalnym programem do tworzenia diet. Kupno programu programu dietetycznego często wykracza poza możliwości studenckiej kieszeni. Aż do czasu pojawienia się na rynku program kcalmar.pro. Na korzystnej cenie się jednak nie kończy, ponieważ kcalmar.pro oferuje dużo więcej niż programy, z których do tej pory miałam okazję korzystać.

kcalmar.pro

JAK KORZYSTAĆ Z KCALMAR.PRO

kcalmar.pro

Skoro dla większości zawodów związanych z pracą na komputerze ciągle powstają nowe oprogramowania, to dlaczego dietetycy mają pracować na przestarzałych narzędziach? Takie pytanie z pewnością postawili sobie twórcy programu kcalmar.pro, ponieważ w mojej ocenie narzędzie, które stworzyli jest bardzo funkcjonalne i oferuje mnóstwo możliwości idących z duchem czasu. Przede wszystkim kcalmar.pro oferuje dostęp online poprzez konto, które tworzymy w serwisie. Do tej pory z programów do układania diet można było korzystać tylko na jednym komputerze, co było spowodowane zasadami licencji. Korzystanie z oprogramowania na wielu urządzeniach wiązało się z kilkukrotnie większym wydatkiem pieniężnym.

LOGOWANIE DO KCALMAR.PRO

Logując się do serwisu wita nas wiadomość powitalna oraz filmik instruktażowy, informujący o możliwościach programu. To bardzo miły i zachęcający gest ze strony twórców, który pokazuje, że naprawdę zależy im na komforcie użytkownika. Kolejną zaletą kcalmar.pro jest to, że daje możliwość zaproszenia pacjenta do korzystania z programu, dzięki czemu możemy na bieżąco wprowadzać zmiany w jadłospisie podopiecznego i śledzić jego postępy. Kcalmar.pro oferuje rozbudowany panel pacjenta, który jest kompatybilny z analizatorami składu ciała. Dużym plusem dla twórców programu jest również utworzenie społeczności na Facebook'u. Za pomocą tego medium szybko znajdziemy informacje o zmianach wprowadzanych w programie, możemy też zgłaszać problemy i propozycje, a także wymieniać się radami i spostrzeżeniami. Dodatkowo organizowane są darmowe webinary, które mają przybliżyć użytkownikom wszystkie funkcje dostępne w programie.

KCALMAR.PRO DLA DIETETYKA

Korzystając z programu kcalmar.pro uzyskałam dostęp do wielu funkcji, które usprawniają tworzenie jadłospisów. Ogromnym atutem programu jest bardzo duża baza produktów oraz przepisów, które dodatkowo cały czas są uzupełniane. Program daje również możliwość wprowadzania własnych produktów, komponowanie autorskich potraw i modyfikowanie już obecnych tak, aby dopasować je do swoich potrzeb. Wybierając potrawę otrzymujemy informację nie tylko o kaloryczności, makro- i mikroskładnikach, ale znamy również czas jej przygotowania, recepturę i przynależność do grupy diet.

kcalmar.pro
program do układania diet

Graficzna strona programu również ma się bardzo dobrze. Menu jest przejrzyste, główne funkcje podkreślone, kolorystyka stonowana, a dane liczbowe przedstawione w czytelny sposób. Kcalmar.pro oferuje wiele innych możliwości:

  • podczas wprowadzania produktów automatycznie przelicza ilości w gramach na miary domowe
  • podaje sugerowane ilości produktów
  • pozwala zaplanować posiłek w porcjach, które możemy wykorzystać w kolejnym dniu
  • na bieżąco śledzi liczbę kalorii, makro- i mikroskładników w tworzonym przez nas jadłospisie
  • informuje nas czy wszystkie parametry znajdują się na odpowiednim poziomie

KCALMAR.PL DLA PACJENTA 

Kcalmar.pro to nie tylko program do układania jadłospisów, ale również platforma, która pozwala na stały kontakt z pacjentem i monitorowanie jego postępów. Oprócz udostępnienia jadłospisu, dietetyk ma możliwość dodania komentarza do każdego posiłku. Dzięki temu może przekazać dodatkowe wskazówki związane z przygotowaniem potrawy, ciekawostki na temat wybranych produktów lub kilka słów motywacji [Więcej o motywowaniu: Jak mądrze motywować bliską osobę do odchudzania (i nie pogorszyć Waszych relacji)]. Bardzo przydatną funkcją jest również automatyczne generowanie listy zakupów opartej na ułożonym przez nas jadłospisie, co stanowi ogromne ułatwienie dla pacjenta.

układanie jadłospisów

KCALMAR.PRO - CZY WARTO?

Korzystając z programu kcalmar.pro czułam, że jest to program przygotowany ze starannością i dbałością o wszelkie szczegóły. Ciężko jest tu powiedzieć o jakichkolwiek wadach programu, ponieważ wszelkie usterki można zgłaszać na bieżąco i zwykle są one dość szybko eliminowane. Dużymi zaletami kcalmar.pro są:

  • wskazówki informujące o wszystkich możliwościach dostępnych na otwartych kartach programu
  • bezpośredni kontakt z twórcami, umożliwiający uzyskanie szybkiej porady lub zgłoszenie usterek
  • intuicyjność
  • funkcjonalność
  • nowoczesność

Dzięki rejestracji w serwisie jako studentka dietetyki otrzymałam bardzo dobre narzędzie do wykorzystywania swojej wiedzy w praktyce i możliwość samodzielnego rozwoju w dziedzinie dietetyki. Narzędzie to świetnie sprawdzi się także u doświadczonych dietetyków.

A jeśli planujesz swoją karierę dietetyka, to być może zainteresuje Cię odcinek mojego podcastu, który znajdziesz poniżej.

YouTube video

Inne wpisy z tej kategorii:

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat racjonalnego podejścia do diety?
Dołącz do mojej grupy na facebooku
Autorka: Magdalena Hajkiewicz

Magdalena Hajkiewicz - psycholożka, psychodietetyczka, dietetyczka, wykładowczyni akademicka, blogerka i podcasterka. Od dziewięciu lat rozwija własnego bloga, na którym szerzy wiedzę z zakresu racjonalnego podejścia do odżywiania. Pomaga w stałej zmianie nawyków oraz podejmowaniu świadomych wyborów żywieniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie na blogu

Magdalena Hajkiewicz wiem co jem

Poznajmy się!

Nazywam się Magda Hajkiewicz-Mielniczuk. Jestem wykładowczynią akademicką, dietetyczką, psychodietetyczką i przyszłą psycholożką zdrowia.
Zawodowo zajmuję się naprawianiem zepsutych relacji z jedzeniem. Pomagam wychodzić z błędnego koła odchudzania, uczę jak budować trwałe nawyki żywieniowe i promuję zdrowie psychiczne.
magnifiercross