fbpx
Magdalena Hajkiewicz - Wiem Co Jem Logo
Magdalena Hajkiewicz
4 marca 2020

Kurs skutecznego odchudzania - na czym polega i jak może Ci pomóc?

Wiesz, jak powinna wyglądać Twoja dieta, ale brakuje Ci motywacji i konsekwencji w działaniu? Masz wrażenie, że ciągle jesteś na diecie, a mimo to nie widzisz żadnych efektów? Potrafisz zebrać się w sobie, ale jak raz odpuścisz to nie potrafisz się z powrotem zebrać? Jeśli tak, to Kurs Skutecznego Odchudzanie może pomóc Ci to zmienić.

KURS SKUTECZNEGO ODCHUDZANIA - LISTA ZAINTERESOWANYCH

Zapisz się na listę oczekujących na kurs online, w trakcie którego nauczysz się skutecznego odchudzania. Sformułowania "nauczysz się" nie użyłam przez przypadek. Posiadanie wymarzonej sylwetki to nic innego, jak suma kilku umiejętności, których możesz się nauczyć 😉 Zapis nie zobowiązuje Cię do zakupu.

NA CZYM POLEGA KURS?

Kurs online składa się z 6 spotkań w formie transmisji live, w trakcie których przeprowadzę Cię krok po kroku przez proces zmiany. Pracuję na co dzień z osobami po wielu próbach odchudzania i wiem, jakie decyzje sprawiają im największą trudność. Wiem też, że problemem w skutecznym odchudzaniu nie jest brak wiedzy (bo każdy z nas wie, że powinno się jeść dużo warzyw a mało słodyczy), ale brak umiejętności wdrożenia tej wiedzy w życie.

W 6 tygodniowym kursie zmiany nawyków żywieniowych zebrałam najskuteczniejsze techniki przywracania kontroli nad procesem jedzenia, budowania samodyscypliny i wydobywania motywacji. Nauczenie się tych umiejętności jest gwarancją przejścia z sukcesem przez proces zmiany nawyków i osiągnięcia Twoich wymarzonych efektów. 

Kładę, bardzo duży nacisk na naukę umiejętności, bo sama wiedza to niestety za mało. Po przeczytaniu książki o technice jazdy na nartach, jeszcze nikt nigdy na nie nie wsiadł i nie zjechał z najwyższej góry. Bo jazda na nartach to coś więcej niż znajomość teorii. Ktoś musi Cię przeprowadzić przez proces nauki, asekurować przy upadkach i pomóc otrzepać kolana, kiedy się wywrócisz.

Podobnie jest w przypadku nawyków żywieniowych.

W książce nie będzie napisane co zrobić, kiedy po dwóch tygodniach trzymania zaleceń nagle złapie Cię brak motywacji i przez cały dzień będą za Tobą chodzić słodycze. Dlatego na moim kursie nie nauczę Cię suchej teorii, ale praktycznych strategii, które będziesz mogła dopasować do swoich możliwości i wykorzystywać tam, gdzie do tej pory się poddawałaś.

W kursie online znajdziesz 6 tematycznych modułów, 6 dedykowanych transmisji live, wyczerpujące sesje Q&A, wsparcie w całym procesie zmiany oraz materiały PDF, które pozwolą Ci wdrożyć w życie zdobytą wiedzę.

MODUŁ I - PLAN PRZEMIANY, w trakcie którego plan dopasowany do swoich zasobów i możliwości, który pozwoli Ci osiągnąć wyznaczone przez Ciebie cele.

MODUŁ II - JADŁOSPIS NA TWOJĄ MIARĘ, podczas którego dowiesz się jak planować swoją dietę tak, aby to ona była dopasowana do Ciebie a nie na odwrót.

MODUŁ III - ŚWIADOME WYBORY, gdzie nauczysz się jak radzić sobie z gorszymi momentami, które do tej pory były najczęstszą przyczyną rezygnacji z przemiany.

MODUŁ IV - SAMODYSCYPLINA, dzięki któremu zbudujesz samokontrolę, podniesiesz poczucie sprawczości i nauczysz się panować nad swoimi myślami .

MODUŁ V - ODZYSKIWANIE KONTROLI, w trakcie którego dowiesz się jak radzić sobie z jedzeniem pod wpływem stresu i kompulsywnym objadaniem się.

MODUŁ VI - DŁUGOTERMINOWA STRATEGIA, dzięki któremu opracujesz skuteczny plan działania, aby utrzymać swoje efekty nawet na całe życie.

DLACZEGO STWORZYŁAM TEN KURS?

 Kiedy mówię o tym, że aby osiągnąć trwały efekt trzeba pracować nad zmianą nawyków żywieniowych to sporo osób mówi, że to naprawdę ma sens! Przyznają, że nigdy w ten sposób na odchudzanie nie patrzyły, że rzeczywiście za dużo skupiały się na rozpamiętywaniu porażek a za mało na wyciąganiu wniosków.

I kiedy przychodzi do mnie taka myśl "kurczę, Magda - to myślenie o odchudzaniu chyba naprawdę się zmienia" to dostaję po oczach postem na Faceboku w stylu: "Rozpoczynam 30 dniowy detoks sokowy. Jeśli chcesz poznać zasady i schudnąć 10 kg w miesiąc, napisz w komentarzu CHCĘ".

Pomyślałam sobie - to nie fair.

❌ Nie fair wobec ludzi, którym robi się papkę z mózgu.
❌Nie fair wobec dietetyków, którzy swoją pracą pomagają osiągać trwałe efekty, a nie chwilowy efekt WOW.
❌Nie fair wobec społeczeństwa, bo dużo osób zaczyna myśleć, że taki efekt jest naprawdę możliwy do utrzymania.

Pomyślałam jednak, że moje narzekanie nic nie zmieni, bo to będzie tak jak z hejtem i z tym, że nie ma wobec niego reakcji. A wiesz czemu? Bo ludziom, którzy mają dobrze poukładane w głowie często szkoda jest czasu wchodzić w dziwne argumenty, które wyciągają hejterzy. I ja to doskonale rozumiem, bo to czasem naprawdę nie ma sensu. Sens ma za o pokazywanie, że jest też druga strona i że można inaczej.

Można na przykład tak, jak Monika, która schudła niby "tylko" 5 kg w dwa miesiące, ale zyskała znacznie więcej.

Jak sama mówi "Zgłosiłam się do Magdy, bo ja po prostu nie panowałam nad jedzeniem. Po urodzeniu dziecka 

doszło do mnie, że moje napady na niesamowite ilości słodyczy mnie przerastają, a przecież nie chcę aby mój synek patrzył na to, jak jego mama zjada paczkę ciastek, tabliczkę czekolady i na dokładkę pół kilograma lodów.

W trakcie współpracy z Magdą i jej nagraniom uświadomiłam sobie jak wiele czynników może wpływać na moje problemy z odżywianiem i jak wiele przyczyn leży u podłoża mojego objadania. Jej wiedza pozwoliła mi lepiej zrozumieć siebie, moje zachowania i lepiej je kontrolować. Zawsze byłam przeciwniczką spisanych diet, dlatego nie chciałam kupować kolejnej która by na mnie pewnie i tak nie zadziałała.

Dzięki Magdzie wreszcie odzyskałam samokontrolę i to bez żadnej diety, bo na podstawie jej wskazówek sama dobierałam sobie składniki i posiłki. Schudłam bez zakazów i nakazów.

Całkiem świadomie dokonuję dobrych, zdrowych wyborów. Bo wiem czemu. Magda pomogła mi również odzyskać zaufanie do samej siebie i otworzyła mi oczy, że trzeba się lepiej traktować a nie tylko katować dietami i karcić za niepowodzenia. Jestem jej wdzięczna za bardzo wnikliwe podejście i holistyczne spojrzenie. Jedyne czego żałuję to, że nie znalazłam Magdy wcześniej".

I taką samą wiedzą, dzięki której Monika osiągnęła ogromny osobisty sukces, chcę podzielić się z Tobą w trakcie kursu online. Chcę nauczyć Cię jak podejmować świadomych wyborów, jak odzyskać kontrolę nad procesem jedzenia oraz osiągnąć trwałe efekty dzięki zmianie nawyków żywieniowych.

JAK MOGĘ ZAPISAĆ SIĘ NA KURS SKUTECZNEGO ODCHUDZANIA?

Pełny opis kursu znajdziesz w zakładce www.akademia.wiem-co-jem.pl/kso Tam również znajdziesz szczegółową agendę spotkań. Dostęp do nagrań otrzymujesz na cały rok - po zakupieniu kursu możesz wrócić do nich w dowolnym momencie!

Inne wpisy z tej kategorii:

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat racjonalnego podejścia do diety?
Dołącz do mojej grupy na facebooku
Autorka: Magdalena Hajkiewicz

Magdalena Hajkiewicz - psycholożka, psychodietetyczka, dietetyczka, wykładowczyni akademicka, blogerka i podcasterka. Od dziewięciu lat rozwija własnego bloga, na którym szerzy wiedzę z zakresu racjonalnego podejścia do odżywiania. Pomaga w stałej zmianie nawyków oraz podejmowaniu świadomych wyborów żywieniowych.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie na blogu

Magdalena Hajkiewicz wiem co jem

Poznajmy się!

Nazywam się Magda Hajkiewicz-Mielniczuk. Jestem wykładowczynią akademicką, dietetyczką, psychodietetyczką i przyszłą psycholożką zdrowia.
Zawodowo zajmuję się naprawianiem zepsutych relacji z jedzeniem. Pomagam wychodzić z błędnego koła odchudzania, uczę jak budować trwałe nawyki żywieniowe i promuję zdrowie psychiczne.
magnifiercross