fbpx
Tylko raz w roku! Pakiet 10 webinarów za 99 zł zamiast 500 zł >Sprawdź!<
Magdalena Hajkiewicz - Wiem Co Jem Logo
Magdalena Hajkiewicz
13 czerwca 2020

Psychodietetyka w praktyce - poznaj tajniki psychologii odchudzania

Psychodietetyka w praktyce to szkolenie stworzone z potrzeby szerzenia wiedzy na temat psychologii odchudzania. Jest to szkolenie, w którym sama chciałabym uczestniczyć zanim zaczęłam przyjmować pacjentów. Naprawdę. Bo kiedy skończyłam dietetykę miałam poczucie, że to nie do końca było to, czego oczekiwałam...

Miałam niedosyt zajęć z pacjentami, które nauczyłyby mnie umiejętnego prowadzenia konsultacji, zajęć z jadłospisów, które pokazałyby mi jak dostosować żywienie do realiów normalnego życia. Miałam w końcu niedosyt zajęć z psychologii, które pokazałyby mi jak motywować do wprowadzania zmian.Każdy kolejna współpraca z pacjentem upewniała mnie, że ułożenie diety to nie wszystko. Tak zrodził się pomysł na studiowanie psychodietetyki.

Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że TO JEST TO. Nigdy wcześniej nie miałam tylu momentów „olśnienia”, takiej chęci "wchłaniania" literatury i poczucia, że jestem w odpowiednim miejscu, jak właśnie tam. Kończąc podyplomówkę miałam w głowie myśl, że chciałabym się tych wszystkich rzeczy nauczyć na dietetyce. Dopiero wtedy czułam, że wiem gdzie szukać przyczyn problemów z jedzeniem i wiem co robić, aby poprowadzić pacjenta w kierunku rozwiązań.

Pomyślałam, że takich „Magd”, które czuły ten niedosyt jest więcej. Widziałam też, że nie każdy ma możliwość poświęcenia roku na psychodietetykę. Dlatego postanowiłam, że wyselekcjonuję najbardziej potrzebną i praktyczną wiedzę i zorganizuję własne szkolenie.

Zmotywowana sukcesem "Redukcji od A do Z" od razu ruszyłam do realizacji szkolenia "Psychodietetyka w praktyce". W ciągu 1,5 roku przeprowadziłam +20 szkoleń, w których wzięło udział niemal 1000 osób i przekroczyłam nawet granicę zawędrowując do Londynu 😉 Większość osób potwierdziła moje główne założenie mówiąc, że wiedzę zdobytą na szkoleniu wdraża się w praktykę OD RAZU.

22 czerwca 2020 r. "Psychodietetyka w praktyce" zadebiutuje w formie ONLINE, a 19 czerwca osoby zapisane na listę zainteresowanych będą mogły kupić je w promocji przedsprzedażowej. Jeśli chcesz móc kupić psychodietetykę w przedsprzedaży ZAPISZ SIĘ NA PRZEDSPRZEDAŻ.

Psychodietetyka
Psychodietetyka w praktyce w Poznaniu

PO ZAKOŃCZENIU KURSU "PSYCHODIETETYKA W PRAKTYCE" BĘDZIESZ WIEDZIEĆ:

W jaki sposób tworzą się Twoje myśli, przekonania i emocje oraz jak funkcjonuje Twój umysł. W końcu każde odstępstwo od diety poprzedza myśl, aby to zrobić. Znając zasady, na jakich powstają procesy myślowe, będziesz w stanie przejąć nad nimi kontrolę i nie ulegać pokusom. Nie znając tych mechanizmów – znów możesz skusić się na podjadanie mimo, że bardzo tego nie chcesz.

W jaki sposób krok po kroku postępować w przypadku zaburzonych relacji z jedzeniem. Dzięki temu będziesz w stanie pomóc sobie lub swoim pacjentom, przekazując im sprawdzone sposoby postępowania oparte na rzetelnej wiedzy naukowej, które działają. W innym przypadku podejmowanie prób i błędów może Ci zając znacznie więcej czasu i energii.

W jaki sposób skutecznie motywować siebie i innych do wprowadzania zmian oraz w jak budować trwałe nawyki na lata. Poznasz dwie najskuteczniejsze techniki motywowania, które są stosowane w ośrodkach zdrowia na całym świecie oraz cały schemat procesu zmiany i procesu budowania nawyków wraz z informacjami co zrobić, aby przejść z jednego etapu do kolejnego.

PSYCHODIETETYKA - PLAN SZKOLENIA

 1. Wstęp do psychodietetyki - czym jest psychodietetyka i jak może nam pomóc, czym różni się od dietetyki oraz dlaczego każdy dietetyk powinien znać podstawy psychologii.

 2. Zmiana nawyków żywieniowych w ujęciu psychologicznym - jak ocenić, na którym etapie procesu zmiany jesteśmy oraz jak skutecznie przejść przez poszczególne jego etapy, aby utrwalić nowe zachowania żywieniowe i nie wrócić do poprzednich.

 3. Pułapki umysłu - w jaki sposób działa ludzki umysł, jak tworzą się myśli i emocje, jak uniknąć zniekształceń poznawczych oraz w jaki sposób nasz mózg przeszkadza nam we wprowadzeniu zmian oraz jak temu zapobiec.

 4. Odzyskiwanie kontroli nad procesem jedzenia - jak przestać być podatnym na to, co znajduje się w naszym otoczeniu, jak przenieść kontrolę swoich zachowań do wewnątrz i podejmować świadome decyzje niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdziemy.

 5. Błędne koło odchudzania - Jak znaleźć przyczyny ponownego przybierania na wadze po odchudzaniu, jak temu zapobiec oraz jak zaplanować skuteczną strategię odchudzania na lata (a nie na lato).

 6. Jedzenie pod wpływem stresu - Podstawy psychologii stresu - jak lepiej radzić sobie z nim radzić i nie podjadać, kiedy się pojawi.

 7. Uzależnienie od cukru - Na czym polega uzależnienie od cukru oraz jak budować strategię odchudzania w przypadku jego wystąpienia.

 8. Dialog motywujący - jak rozmawiać z innymi ludźmi (i z samym sobą), aby wzbudzić motywację do działania i budować silne poczucie sprawczości.

 9. Postępowanie w zaburzeniach odżywiania - jakie są przyczyny oraz jak sobie radzić w przypadku anoreksji, bulimii i ortoreksji.

 10. Case study -  wykorzystanie wiedzy zdobytej na szkoleniu w omówieniu case study osób, które mają problem ze skutecznym zrzuceniem masy ciała oraz zaburzonym obrazem swojej swojej sylwetki.

TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE JEŚLI:

Jesteś dietetykiem i chcesz uzyskiwać lepsze efekty wśród swoich pacjentów, dzięki psychologicznemu podejściu do diety. Przekonaj się, że już niewielka zmiana w prowadzeniu rozmowy może wpłynąć na wzrost motywacji u Twoich pacjentów.

Jesteś studentem dietetyki, chcesz poszerzyć wiedzę z zakresu psychodietetyki i zdobyć praktyczne umiejętności do pracy z pacjentem. Sprawdź, jakie problemy mogą mieć Twoich przyszli pacjenci oraz naucz się je rozwiązywać jeszcze przed podjęciem pierwszej pracy.

Jesteś trenerem i chcesz nieść pomoc w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u swoich podopiecznych. Pracujesz z klientami, ale masz wrażenie że Twoje wysiłki idą na marne przez ich złe podejście do diety? Naucz się wydobywać i wzmacniać motywację, która pomoże Twoim podopiecznym osiągnąć założone cele.

Masz za sobą wiele prób odchudzania i które straciłaś/eś już nadzieję na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Dowiedz się, w jaki sposób wyjść z błędnego koła odchudzania i raz na zawsze skończyć z nieskutecznymi dietami.

Reagujesz podjadaniem na stres i emocje, co nie pozwala im na osiągnięcie satysfakcjonującego wyglądu. W trakcie szkolenia rozprawisz się z błędnymi wzorcami myślowymi i odzyskasz kontrolę nad procesem jedzenia.

Interesujesz się dietetyką i chcesz zdobyć nową wiedzę z zakresu dietetyki, psychologii i psychodietetyki.

W CENIE SZKOLENIA: 

 • 7 godzin szkolenia w formie online na wygodnej platformie,
 • Dożywotni dostęp do kursu.
 • Imienny certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia,
 • Dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej na Facebooku.  

Inne wpisy z tej kategorii:

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat racjonalnego podejścia do diety?
Dołącz do mojej grupy na facebooku
Autorka: Magdalena Hajkiewicz

Magdalena Hajkiewicz - psycholożka, psychodietetyczka, dietetyczka, wykładowczyni akademicka, blogerka i podcasterka. Od dziewięciu lat rozwija własnego bloga, na którym szerzy wiedzę z zakresu racjonalnego podejścia do odżywiania. Pomaga w stałej zmianie nawyków oraz podejmowaniu świadomych wyborów żywieniowych.

KOMENTARZE

 1. Chętnie zapoznałam się z treścią artykułu i uświadomiło mi to , że sama nie radzę sobie z pewnymi nawykami .Myślę , że to też rozjaśniło mi sposób myślenia jak poradzić sobie z błędami. Serdecznie dziękuję i chętnie dowiem się więcej.Pozdrawiam Maria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie na blogu

Magdalena Hajkiewicz wiem co jem

Poznajmy się!

Nazywam się Magda Hajkiewicz-Mielniczuk. Jestem wykładowczynią akademicką, dietetyczką, psychodietetyczką i przyszłą psycholożką zdrowia.
Zawodowo zajmuję się naprawianiem zepsutych relacji z jedzeniem. Pomagam wychodzić z błędnego koła odchudzania, uczę jak budować trwałe nawyki żywieniowe i promuję zdrowie psychiczne.
magnifiercross