fbpx
Magdalena Hajkiewicz - Wiem Co Jem Logo
Magdalena Hajkiewicz
14 lipca 2015

Kurs trenera personalnego

Chcesz zostać trenerem personalnym? 😉 W odpowiedzi na Wasze prośby postanowiłam opisać cały swój kurs trenera personalnego. Oczywiście z góry zastrzegam, że ile szkół, tyle różnych podejść do sprawy, więc moja opinia będzie oparta na moich osobistych doświadczeniach w jednej, konkretnej szkole 🙂 Zapraszam do lektury!


kurs trenera personalnego

Ile trwa kurs trenera personalnego?

W poszukiwaniu odpowiedniego kursu spotkałam się z dwoma najczęstszymi wariantami:

  • kurs weekendowy (zwykle 7-8 weekendów)
  • intensywny 15 dniowy

Ja wybrałam opcję nr 2, aby jak najefektywniej wykorzystać swój wakacyjny czas na edukację. Zajęcia zaczynały się zwykle o godzinie 9 rano i trwały do godziny 13.

 

Zagadnienia podczas kursu

Trener personalny to osoba, która powinna posiadać szeroką i zróżnicowaną wiedzę, aby jak najlepiej pomóc swoim podopiecznym w osiągnięciu ich indywidualnego celu. Ze względu na to, że trener personalny nie kojarzy mi się jedynie z trenerem pracującym na siłowni, zależało mi, aby kurs dał mi jak najszerszy wachlarz umiejętności.

 

Z tego też powodu bardzo przekonała mnie oferta edukacyjna, która zawierała następujące zajęcia:

Wiadomą rzeczą jest, że jeden kurs nie zrobi z nas profesjonalistów w każdej z tych dyscyplin, gdyż zdobycie wiedzy specjalistycznej wymaga skończenia kursu z konkretnej dziedziny. Natomiast bardzo podobał mi się fakt, że podczas każdej sesji zajęciowej uczyliśmy się wykonywania podstaw każdej z ww. technik i jej wykorzystania w treningu z klientem. Uważam, że strzałem w dziesiątkę były zajęcia z treningu zdrowotnego, pilatesu i stretchingu, ponieważ każdy z prowadzących przekazał nam bardzo przydatne umiejętności w pracy nad prawidłową postawą, wzmacnianiu mięśni głębokich i zapobieganiu nierównomiernym napięciom mięśni. Bardzo podobały mi się również zajęcia z crossfitu, gdzie nauczyliśmy się układać kompletny trening oparty na zasadzie MGW, trening kobiet w ciąży, który otworzył nieco oczy na potrzeby kobiet w ciąży oraz po porodzie, trening biegowy, który oprócz treningu ciała ma być także lekarstwem dla duszy oraz trening kulturystyczny i bez sprzętu, które są podstawą pracy z klientem.

Egzamin na trenera personalnego

Kurs trenera personalnego zakończony jest egzaminem sprawdzającym wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce np. poprzez ułożenie treningu z jednej z dziedzin, którą poznaliśmy na kursie. Poza tym kurs jest świetną okazją do poznania wspaniałych ludzi, wymiany doświadczeń i planowania własnej ścieżki zawodowej jako trener personalny. W połączeniu z dotychczasową wiedzą, kurs jest naprawdę konkretną dawką umiejętności, dzięki którym znacznie lepiej możemy zrozumieć potrzeby naszych podopiecznych.

Kurs trenera personalnego

Podsumowanie - kurs trenera personalnego

Bardzo dobrze oceniam swój kurs trenera personalnego. Nauczyłam się wielu przydatnych umiejętności, poznałam podstawy interesujących mnie zagadnień z zakresu treningu i żywienia, jak również miałam szansę poznać świetne osoby. Jeśli więc zastanawiasz się nad wzięciem udziału w takim kursie, to serdecznie Ci to polecam! Zdobyte umiejętności wykorzystasz w pracy z klientami, jak i podczas planowania własnych treningów.

Inne wpisy z tej kategorii:

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat racjonalnego podejścia do diety?
Dołącz do mojej grupy na facebooku
Autorka: Magdalena Hajkiewicz

Magdalena Hajkiewicz - psycholożka, psychodietetyczka, dietetyczka, wykładowczyni akademicka, blogerka i podcasterka. Od dziewięciu lat rozwija własnego bloga, na którym szerzy wiedzę z zakresu racjonalnego podejścia do odżywiania. Pomaga w stałej zmianie nawyków oraz podejmowaniu świadomych wyborów żywieniowych.

KOMENTARZE

  1. Aby ukończyć kurs wymagana jest duża sprawność fizyczna, czy myślisz że każdy raczej jest w stanie go przejść bez problemu? 🙂

    1. Bez problemu 🙂 mimo wszystko polecam się wzmocnić bo potem brak formy może przeszkadzać w pracy 😛

      1. A to wiadome, nie wyobrażam sobie trenować innych sama będąc 'kaleką' 😀 Ale taka informacja jak najbardziej na plus, z rok nad formą popracuję i też będę szła w tym kierunku mam nadzieję 😀 Dzięki za odpowiedź 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie na blogu

Magdalena Hajkiewicz wiem co jem

Poznajmy się!

Nazywam się Magda Hajkiewicz-Mielniczuk. Jestem wykładowczynią akademicką, dietetyczką, psychodietetyczką i przyszłą psycholożką zdrowia.
Zawodowo zajmuję się naprawianiem zepsutych relacji z jedzeniem. Pomagam wychodzić z błędnego koła odchudzania, uczę jak budować trwałe nawyki żywieniowe i promuję zdrowie psychiczne.
magnifiercross