fbpx
Magdalena Hajkiewicz - Wiem Co Jem Logo
Magdalena Hajkiewicz
1 października 2015

Dasz się wkręcić? :)

Gdyby ktoś jeszcze dwa lata temu powiedział mi, że zostanę trenerem personalnym i będę studiować dietetykę, to zapewne odpłaciłabym się mu niezbyt miłym uśmiechem, po czym poszła do lodówki po kolejną paczkę ciastek 😀 A Ty dasz się wkręcić w zdrowy tryb życia?

ZDROWY TRYB ŻYCIA, CZYLI CO?

Wbrew pozorom nie to, co często nam się wydaje: bycie głodnym, restrykcje, odmawianie sobie, reżim treningowy. Nigdy nie sądziłam, że:

  • będąc na diecie można być bardziej najedzonym niż jedząc śmieci (pełnowartościowe produkty "zapychają" nas na dłużej),
  • treningi mogą być przyjemne,
  • mogę się kiedykolwiek wcisnąć w rozmiar inny niż 40
  • swoich nieproporcjonalnych bioder nie będę musiała ukrywać pod szerokimi swetrami.

Nie myślałam też, że w jedzeniu może być tyle śmieci i chemii, a nasza dieta bezpośrednio ma wpływ na nasze zdrowie.

O zdrowym stylu życia rozmawiałam z Karoliną Sobańską w odcinku mojego podcastu. Zapraszam Cię do odsłuchania!

YouTube video

ZDROWY TRYB ŻYCIA - JAK ZACZĄĆ?

Niestety nie mam dla Ciebie gotowego scenariusza, jak zacząć prowadzić zdrowy tryb życia, ale mogę Ci za to opowiedzieć, jak to było ze mną 😉 Mój punkt widzenia zmienił się o 180 stopni, kiedy zaczęłam ćwiczyć i bardziej uważać na to, co jem. Założyłam bloga, próbuję zarazić każdego owsianką i koktajlem z jarmużu 😀 Biegam czasem po pas ubrudzona błotem, zanim coś zjem muszę zrobić 50 zdjęć na bloga, czytam książki rodem z kryminału (np. "Cukrowa mafia" :D), współpracuję z kilkoma firmami, aby wszystko, co Wam polecę najpierw przetestować na sobie 😛 Wszystko to kwestia nastawienia i wypracowania w sobie nawyków! Wiem, że Ty też możesz to zrobić. Skup się na tym, aby samemu zdefiniować, czym jest zdrowy styl życia dla Ciebie, a łatwiej będzie Ci trzymać się założeń.

ZASTANAWIASZ SIĘ CZY WARTO PROWADZIĆ ZDROWY TRYB ŻYCIA?

Jeżeli wciąż wydaje Ci się, że Tobie nie uda się niczego zmienić, to pomyśl, że na zdjęciu poniżej widnieje dawny "ciasteczkowy potwór" (tak mówili na mnie rodzice :P) i wielbicielka więcej niż jednego piwa. Dziewczyna, która cały dzień potrafiła przesiedzieć przed CS'em, Tibią, Simsami pod nickiem Stasia Rozprówaczka 😀 Skoro zatem ja mogłam zmienić swoje nawyki, to wiem, że Ty także możesz to zrobić. Jeśli zastanawiasz się, gdzie zacząć, to polecam Ci lekturę artykułów z mojego bloga!

zdrowy tryb życia

ZDROWY TRYB ŻYCIA - PODSUMOWANIE

Wiem, że szukając wskazówek, jak zacząć prowadzić zdrowy tryb życia, czekamy na gotowe scenariusze czy checklisty kroków do wykonania. Nie podaję Ci ich z ważnego powodu - każdy z nas sam powinien zdefiniować, czym dla niego jest zdrowy tryb życia. Tylko Ty znasz swoją sytuację, ilość zasobów psychoenergetycznych, historię żywieniową, stan emocjonalny itd. Bez wzięcia tych elementów pod uwagę każda próba zmiany trybu życia okaże się nieskuteczna. Dokładnie tak działa budowanie nawyków - nie w każdym momencie naszego życia jesteśmy w stanie wprowadzać diametralne zmiany w swoim życiu. Zawsze możemy jednak małymi krokami nad sobą pracować 😉 A w tym pomaga Workbook! Jeśli chcesz trwale zmienić swoje nawyki i zacząć prowadzić zdrowy tryb życia, to polecam Ci to narzędzie. Znajdziesz w nim ćwiczenia oraz nagrania, które pomogą Ci zbudować Twoją drogę zmiany nawyków. Z pomocą Workbooka zaczniesz prowadzisz zdrowszy tryb życia - na swoich zasadach!

Inne wpisy z tej kategorii:

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat racjonalnego podejścia do diety?
Dołącz do mojej grupy na facebooku
Autorka: Magdalena Hajkiewicz

Magdalena Hajkiewicz - psycholożka, psychodietetyczka, dietetyczka, wykładowczyni akademicka, blogerka i podcasterka. Od dziewięciu lat rozwija własnego bloga, na którym szerzy wiedzę z zakresu racjonalnego podejścia do odżywiania. Pomaga w stałej zmianie nawyków oraz podejmowaniu świadomych wyborów żywieniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie na blogu

Magdalena Hajkiewicz wiem co jem

Poznajmy się!

Nazywam się Magda Hajkiewicz-Mielniczuk. Jestem wykładowczynią akademicką, dietetyczką, psychodietetyczką i przyszłą psycholożką zdrowia.
Zawodowo zajmuję się naprawianiem zepsutych relacji z jedzeniem. Pomagam wychodzić z błędnego koła odchudzania, uczę jak budować trwałe nawyki żywieniowe i promuję zdrowie psychiczne.
magnifiercross